ارز رمزگذاری شده چیست؟

ارز رمزگذاری شده یک ابزار معامله مانند ارزهای معمولی مانند دلار آمریکا است، اما برای مبادله اطلاعات دیجیتال از طریق فرایند ایجاد شده با اصول خاص رمزنگاری طراحی شده است. ارز رمزگذاری شده برای ایمن کردن تراکنش‌ها و کنترل خلق سکه‌های جدید استفاده می‌شود.

اولین ارز رمزگذاری شده که ایجاد شد بیت‌کوین در سال 2009 بود. امروزه صدها ارز رمزگذاری شده دیگر وجود دارد که اغلب با عنوان آلت‌کوین‌ها شناخته می‌شوند.

کریتوکارنسی به صورت الکتریکی به خطوطی از کدی با ارزش پولی تبدیل شده است. در ساده‌ترین شکل، ارز رمزگذاری شده یک ارز دیجیتال است.

بر خلاف بانکداری متمرکز مانند سیستم فدرال رزرو، که در آن دولت‌ها از طریق فرایند چاپ پول قانونی، ارزی مانند دلار را کنترل می‌کنند، دولت‌ها کنترلی روی ارز رمزگذاری شده ندارند زیرا آنها به طور کامل غیرمتمرکز هستند.

 

اکثر ارزهای رمزگذاری شده مانند بیت‌کوین طوری طراحی شده‌اند که تولید آنها با گذشت زمان کاهش می‌یابد، که باعث ایجاد محدودیت در بازار می‌شود.

این متفاوت از ارزهای قانونی است که موسسات مالی همیشه می‌توانند در زمان تورم مقدار بیشتری از آن خلق کنند.

بیت‌کوین هرگز بیش از 21 میلیون سکه در گردش ندارد. سیستم تکنیکی که ارز رمزگذاری شده بر پایه آن است توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است.

با وجودی که صدها ارز رمزگذاری شده مختلف وجود دارد.

اکثر آنها از یک یا دو پروتکل مشتق شده‌اند؛ اثبات-کار یا اثبات-سهام.

تمام ارز‌های رمگذاری شده توسط جامعه‌ای از ماینرهای ارز رمزگذاری شده نگهداری می‌شوند. که اعضای جامعه عمومی هستند که کامپیوترهای خود و ماشین‌های ASIC را برای مشارکت در اعتبارسنجی و پردازش تراکنش‌ها آماده کرده‌اند.

Summary
ارز رمزگذاری شده چیست؟
Article Name
ارز رمزگذاری شده چیست؟
Description
ارز رمزگذاری شده یک ابزار معامله مانند ارزهای معمولی مانند دلار آمریکا است، اما برای مبادله اطلاعات دیجیتال از طریق فرایند ایجاد شده با اصول خاص رمزنگاری طراحی شده است.
Author

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *