تفاوت SHA256 در برابر Scrypt

تفاوت SHA256 در برابر Scrypt

تفاوت SHA256 در برابر Scrypt

در حالی که بیت‌کوین و چندین سکه دیگر با استفاده از SHA-256 استخراج می‌شوند، لایت‌کوین و بسیاری از سکه‌های دیگر، از Scrypt استفاده می‌کنند.

اینها دو تابع اصلی هش هستند، اما انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد و توسط دیگر ارزهای رمزگذاری شده مانند scrypt-N و x11 استفاده می‌شوند.

توابع هش مختلفی برای حل مسائل SHA-256 به کار گرفته شده‌اند.

قبلا افراد می‌توانستند بیت‌کوین را با GPUهای خود استخراج کنند که نیاز به انرژی زیادی داشت.

اما همزمان که محبوبیت بیت‌کوین بیشتر شد، ماشین ASIC SHA-256 ساخته شد که ماینر Gpu را منسوخ کرد.

برای اینکه دیددی از قدرت این دستگاه‌ها داشته باشید، یک پردازنده ماینر GPU۴ دارای نرخ هش حدود MH/s۳.۴ است و 3600 کیلو وات در هر ساعت انرژی مصرف می‌کند،

در حالی که ماشین ASIC می‌تواند TH/s۶ مصرف کند و 2200 کیلو وات در هر ساعت انرژی مصرف می‌کند.

این خصیصه به طوری ماینر GPU را از میدان به در کرد و بسیاری از افراد نگران امنیت شبکه شدند.

از آنجا که افراد کمتری قادر به سودآوری از طریق استخراج با کامپیوتر خانگی خود می‌شوند، شبکه کمتر غیرمتمرکز می‌شود. با توجه به مشکل حافظه‌ به وجود آمده، استخراج Scrypt با وعده مقابله با ASIC پیاده‌سازی شد.

تفاوت SHA256 در برابر Scrypt در حالی که بیت‌کوین و چندین سکه دیگر با استفاده از SHA-256 استخراج می‌شوند، لایت‌کوین و بسیاری از سکه‌های دیگر، از Scrypt استفاده می‌کنند. اینها دو تابع اصلی هش هستند، اما انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد و توسط دیگر ارزهای رمزگذاری شده مانند scrypt-N و x11 استفاده می‌شوند. توابع هش مختلفی برای حل مسائل SHA-256 به کار گرفته شده‌اند.

هش Scrypt

هش Scrypt نیاز به مقدار زیادی حافظه دارد، که GPUها در حال حاضر برای مدیریت آن طراحی شده‌اند و ماشینهای ASIC این قابلیت را ندارند.

با این حال، استخراج Scrypt نیاز به انرژی زیادی دارد و در نهایت ماشینهای Script-ASIC برای حل این مشکل طراحی شده‌اند.

تا این لحظه، لایت‌کوین در حال تغییر تابع اثبات-کار خود برای جلوگیری از استخراج ASIC است.

Scrypt نیز اعلام کرد که تابع اثبات-کار آنها بسیار کارآمدتر از SHA-256 است.

بلوک‌های بیت‌کوین با سرعت یکی در هر 10 دقیقه حل می‌شوند، در حالی که بلوک‌های لیت‌کوین با سرعت یکی در هر 2.5 دقیقه حل می‌شوند.

Summary
Article Name
تفاوت SHA256 در برابر Scrypt
Description
در حالی که بیت‌کوین و چندین سکه دیگر با استفاده از SHA-256 استخراج می‌شوند، لایت‌کوین و بسیاری از سکه‌های دیگر، از Scrypt استفاده می‌کنند. اینها دو تابع اصلی هش هستند، اما انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد و توسط دیگر ارزهای رمزگذاری شده مانند scrypt-N و x11 استفاده می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *