نتیجه‌ی تست و توضیحات مربوط به تبدیل 1 به 4 PCIE رایزر کارت گرافیک

نتیجه‌ی تست و توضیحات مربوط به تبدیل 1 به 4 PCIE رایزر کارت گرافیک

 

تبدیل 1 به 4 PCIE, اگر قصد دارید که ماینینگ ریگی بر اساس کارت گرافیک (GPU) ایجاد کنید، مسلماً به تعداد زیادی از این کارت ها نیاز دارید. همه ی این کارت های گرافیک روی یک مادربورد سوار می شوند؛ همین امر، بلافاصله یک مشکل ایجاد می کند. بیشتر مادربوردها فقط یک یا دو اسلات PCIe X16 برای نصب کارت های گرافیک دارند؛ به همین دلیل است که ماینرها از رایزرهای PCIe بهره می برند. با این حال، باز هم اکثر مادربوردها فقط 4 تا 6 اسلات PCIe قابل دسترسی بیشتر ندارند. خُب، راه حل دیگری هم وجود دارد: استفاده از تبدیل 1 به 4 PCIe برای نصب رایزر.

 


به دلیل بازخوردهای بسیار خوبی که در مورد رایزرهای ماینینگ دریافت کردیم، «تبدیل‌های PCIe 1 به 4 برند ULTRATECH» هم به لیست محصولات ما در سایت اضافه شده! می توانید از اینجا نگاهی به محصول بیاندازید.

این رایزرها همراه با گارانتی 100 درصدی کسب رضایت ارائه می شوند.

این محصول با رایزرهای قبلی ULTRATECH یا سایر برندها کاملاً مطابقت دارد و به شما اجازه می‌هد تا 4 کارت گرافیک را به یک اسلات PCIe X1 وصل کنید!

توضیحات بیشتر تبدیل 1 به 4 PCIE

 

استفاده از تبدیل 1 به 4 PCIe، روشی بسیار فوق‌العاده برای اضافه کردن اسلات‌های PCIe به مادربورد است. درست شبیه به رایزرهای استاندارد PCIe، این تبدیل و رایزرهایی که به آن وصل می‌شوند به شما این قابلیت را می دهند تا کارت های گرافیک X16 را به اسلات X1 وصل کنید. علاوه بر این، فاصله ی مشخصی بین کارت های گرافیک و مادربورد ایجاد می شود و بدین ترتیب می‌توان کارت های بیشتری را در فضای محدود جاسازی کرد. جا دادن شش کارت گرافیک روی (اسلات‌های اصلی) یک مادربورد تقریباً غیرممکن است، حتی اگر این کارت‌ ها با X1 سازگاری داشته باشند. البته باید اشاره کنیم که بعضی از مادربودرهای مخصوص ماینینگ قابلیت پشتیبانی از 6 کارت گرافیک (یا حتی بیشتر) را روی بورد اصلی خود دارد. با این حال، قیمت این مادربوردها در مقایسه با یک مادربورد استاندارد به علاوه ی مجموعه‌ای از رایزرها، بسیار گرانتر است.

با استفاده از تبدیل 1 به 4 PCIe و رایزر شما می توانید قدمی فوق العاده را به سمت جلو بردارید؛ یعنی چهار رایزر کارت گرافیک را به یک اسلات PCIe X1 وصل کنید. البته یک سری نکات هم وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. شما با توجه به تعداد مسیرها (یا laneهایی) که در مادربورد دارید می توانید از این تبدیل استفاده کنید. مثلاً اگر مادربورد 4 اسلات و تنها 6 lane داشته باشد، قبل از تمام شدن اسلات‌ها، با کمبود lane مواجه می شوید. خبر خوب این است که بیشتر مادربوردها حدود 20 PCIe lane دارند. احتمالاً بعضی از اسلات های مادربودر شما X4، X8 یا X16 هستند. از آنجایی که همه ی آنها به عنوان اسلات X1 مورد استفاده قرار می گیرند، احتمالاً مشکلی برای شما در این زمینه به وجود نمی آید. تنها راه برای کسب اطمینان از ظرفیت مادربورد این است که اطلاعات مربوط به آن را در وبسایت سازنده ی بورد چک کنید.آیا رایزرهای PCIe با برندهای مختلف تبدیل 1 به 4 PCIE مطابقت دارند؟

سؤالی که در رابطه با رایزرها به طور کلی خیلی پرسیده می شود، به ویژه در مورد تبدیل 1 به 4 PCIe این است که «اگر این رایزرها از برندهای متفاوتی باشند، آیا باز هم با هم مطابقت دارند؟» جواب: «احتمالاً». متاسفانه هیچ روش آسانی برای پاسخ قطعی به این پرسش وجود ندارد. خبر خوب این است که با توجه به آزمایش‌های ما، تعداد رایزرهایی که با یکدیگر همخوانی نداشته باشند بسیار معدود است. بیشتر این سخت‌افزارها از یک چیپست و فریمور استفاده می کنند. تنها راه برای مطمئن شدن این است که امتحان کنید. به طور کلی، از بین 8 برند مختلفی که من از آنها استفاده می‌کنم، تنها دو مورد بوده که با یکدیگر تطابق نداشته اند. این عدم همخوانی باعث می شود که تنها یکی از آنها کار کند یا اینکه هر دو از کار بیافتند؛ پس پیدا کردن اشکال خیلی سخت نیست.

نتیجه ی تست تبدیل 1 به 4 PCIe

من شخصاً بیشتر این بوردهای رایزر را امتحان کرده ام. موردی که بیشترین علاقه را به آن دارم، تبدیل PCIe 1 به 4 ULTRATECH است؛ این بورد خیلی خوب روی دستگاه سوار شد و همخوانی بسیار قابل قبولی با ماینینگ ریگ گرافیکی من داشت. علاوه بر این، رقص نور LED بسیار زیبایی در کنار آن تعبیه شده که واقعاً جذاب و دیدنی است.

همچنین برندهای Yeechun  و S-Union هم برندهای خوبی در این زمینه هستند. تنها نکته ی آزاردهنده ی آنها این است که تبدیل 1 به 4 را همراه با مجموعه از رایزرهای به فروش می رسانند و فروش مجزا ندارند. خیلی از اوقات، مشتری فقط به تبدیل 1 به 4 PCIe نیاز دارد و رایزرها را از قبل تهیه کرده. اما به هر حال، اگه به دنبال مجموعه ای کامل هستید، می توانید از هر کدام از این برندها استفاده کنید.

عملکرد تبدیل 1 به 4 PCIe برای رایزرها

بعد از نصب این قطعه باید با دقت مشخصه های عملکردی سیستم را بررسی کنید. چندین مورد دیده شده که این بوردها روی بعضی از اسلات ها کار نمی کنند. مجدداً مشخصات مادربورد خود را از روی سایت سازنده ی آن چک کنید و مطمئن شوید که اسلات ها قابلیت پشتیبانی از این قطعه را داشته باشند. در این موارد، استفاده از یک رایزر تکی و معمولی به خوبی جواب می‌دهد. تبدیل 1 به 4 را در اسلات دیگری گذاشته و مجدداً امتحان کنید. مهم ترین نشانه ی بروز مشکل در تطبیق سخت افزاری در اسلات ها این است که هش ریت شما پایین تر از حد انتظار باشد.

همچنین، یکی دیگر از مواردی که با آن رو به رو شدیم این بود که هیچ یک از تبدیل ها را نمی توان روی اسلات X16 در مادربورد UltraTech B250 12P سوار کرد. در اکثر موارد، سیستم بالا می آید اما هیچ ویدئویی از کارت های گرافیکی دریافت نمی شود. احتمال زیاد، ماینر شما نمی تواند فرآیند پردازش هش را شروع کند. در صورت استفاده از Linux، SMOS یا EthOS، سیستم احتمالاً بالا می آید اما بلافاصله در ring test با خطا مواجه می شود و از کار می افتد.

به غیر از این موارد معدود، هیچ مشکل دیگری در این تبدیل‌های 1 به 4 PCIe برای رایزر PCIE Riser 009S مشاهده نکردیم. این سخت افزار روش بسیار خوب و ارزانی برای اضافه کردن کارت گرافیک به مادربورد محسوب می شود. نظرتان را در بخش پایین بنویسید و از تجربیات خودتان در این زمینه به ما بگویید.

2 thoughts on “نتیجه‌ی تست و توضیحات مربوط به تبدیل 1 به 4 PCIE رایزر کارت گرافیک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *